Nasza strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.

×
 

Góry, góry, góry. Tak można w skrócie opisać drugą z tegorocznych edycji Bike Maratonu.
Polanica - Zdrój tym razem swoje miejsce w kalendarzu cyklu znalazła wiosną, a przyzwyczaiła nas do jesiennych terminów i jesiennych chłodów, choć zawsze polanickie maratony były ciekawe i cieszyły się popularnością. Słoneczna pogoda, uzdrowiskowa aura unosząca się nad miasteczkiem zawodów i tłumy kibiców oraz spacerowiczów idealnie wpisały się w scenariusz Bike Maratonu w Polanicy. Widowiskowy start siedmiu sektorów, na które podzieleni byli zawodnicy i przejazd przez centrum miasta dopełniły obrazu sportowego widowiska, będącego pierwszą odsłoną kolarsko - biegowego Aktywnego Weekendu.

Na trasie czekało to wszystko, czego nie mogliśmy się już doczekać: długie podjazdy, kocie łby, kurz i pył, błoto, strome techniczne zjazdy, szerokie i wygodne szutrowe drogi, wąskie górskie ścieżki i oczywiście trochę szybkiego asfaltu.

Od wczesnego ranka Park Zdrojowy zapełniał się zawodnikami i kibicami, pakiety startowe trafiały w ręce kolejnych właścicieli, kręcił się serwis rowerowy, punkt odżywczy napełniał bidony, a wystawcy uwijali się wśród odwiedzających stoiska. Już od kilku lat SsangYong Motors Polska jest sponsorem motoryzacyjnym Bike Maratonu, czynnie wspierając działania organizatorów i propagując zdrowy tryb życia i aktywne formy wypoczynku. Na każdej z imprez prezentujemy nasze samochody, organizujemy jazdy testowe oraz zapraszamy do naszego stoiska. Nasi konsultanci wyjaśniają tajniki konstrukcji samochodów z napędem na 4 koła oraz specyfikę jazdy pojazdami 4WD.

W Polanicy sumie na starcie stanęło ponad 1400 osób, a dodać do tej liczby należy ponad 120 najmłodszych kolarzy, startujących w dziecięcym Bike Maratonie.
Uczestników zawodów uroczyście przywitał burmistrz Polanicy Jerzy Terlecki i on również dał sygnał do startu. Całości dopełniało Miasteczko Zdrowia zorganizowane przez Polską Grupę Uzdrowisk.
Organizatorzy przygotowali trzy dystanse, co jest standardem na Bike Maratonie. Polanickie dystanse to 22 km (MINI), 48 km (MEGA) i 72 km (GIGA).
Bike Maraton w Polanicy pokazał, że cykl wchodzi w nowy sezon dynamicznie i z przytupem - frekwencyjnie zostawiając w tyle konkurencję.