Nasza strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.

×
 

W minioną sobotę kolarze górscy opanowali Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua - Zdrój w Wałbrzychu, skąd punktualnie o godz. 11.00 wystartowali w trzeciej edycji Bike Maratonu. Uczestników cyklu Bike Maraton przywitał Mariusz Gawlik - prezes Aqua - Zdroju i strzałem z pistoletu dał sygnał do startu. Z pierwszego sektora dynamicznie ruszyli zawodnicy walczący w kategorii Elita na najdłuższym dystansie Giga Maratonu. Obok polskich kolarzy do rywalizacji dołączył Torsten Marx z Niemiec, który już od pierwszych kilometrów objął prowadzenie.

Zawodnicy tego dnia mieli do wyboru trzy dystanse, od najmniejszego MINI Maratonu - 23km przez MEGA Maraton - 49km i najdłuższy dystans GIGA - 72 km. Tradycyjne dla cyklu Bike Maraton wyboru dystansu można dokonać w czasie wyścigu oceniając swoje predyspozycje danego dnia. Jedynie zawodowcy - czyli kolarki i kolarze zgłoszeni w kat. ELITA muszą zmagać się z najdłuższym dystansem GIGA Maratonu. Trasa nie była łatwa, po początkowej wspinaczce na Chełmiec (851 m.npm. ) następował trudny technicznie zjazd poprowadzony wąskim singletrackiem w okolice Boguszowa - Gorc. Tuż przed pierwszym rozjazdem zlokalizowanym na 15 km. trasy na uczestników czekał pierwszy bufet, gdzie po uzupełnieniu płynów kolarze ruszali w dalszą część maratonu, pokonując Jabłów i kierując się w stroną masywu Trójgarbu (778 m.npm.) Zawodnicy startujący w Giga Maratonie - Trójgarb i pobliską przełęcz "Skrzyżowanie Siedmiu Dróg" - pokonywali tego dnia czterokrotnie.

W czasie kiedy kolejni kolarze zdobywali Chełmiec na stadionie w centrum zawodów rozpoczęły się wyścigi dla najmłodszych w "Dziecięcym Bike Maratonie". Rywalizacja w grupach wiekowych rozpoczęła się od przedszkolaków, była bardzo zacięta i wyrównana, a każde dziecko zostało na mecie uhonorowane dyplomem i drobnymi upominkami.

Rywalizacja zawodników MTB to również Fair - play. Chcielibyśmy podziękować firmie SsangYong naszemu partnerowi motoryzacyjnemu za wykazanie się sportową postawą i zachowaniem godnym nagrody. Koledzy z TEAM'u SsangYong'a pożyczyli jednemu z młodych zawodników swój własny rower. Dzięki temu zawodnik mógł wystartować w maratonie i ukończyć go na satysfakcjonującym miejscu.

Na kolejną czwartą edycję Bike Maratonu zapraszamy do Wisły. W dniach 13 - 14 czerwca aktywny weekend w Wiśle, gdzie obok zmagań kolarzy górskich na nowej trasie poprowadzonej szlakami i ścieżkami Beskidu Śląskiego, zapraszamy również biegaczy na pierwszy Półmaraton Wiślański i Wiślańską 10km.

Organizatorem zawodów jest Grabek Promotion. Więcej informacji o imprezach oraz wynik można zaleźć na stronach: www.bikemaraton.com www.superbieg.pl