×

JBG- 2 Team opanowało Obiszów!

Mariusz Kowal JBG-2 Team (czas- 3:56:50) został Mistrzem Polski w Maratonie MTB drugie miejsce zajął Bartłomiej Wawak JBG-2 Team (strata- 0:01), był on najlepszy w kategorii do lat 23. Trzecim zawodnikiem elity został Adrian Brzózka JBG-2 Team (strata- 3:24). Na czwartym miejscu uplasował się Piotr Brzózka JBG-2 Team (strata- 3:25).

Pozostali zawodnicy JBG-2 Team uplasowali sie na pozycji 8 Tomasz Drozdż, na pozycji 11 Patryk Piasecki ktory po ciezkiej kontuzji powraca do swojej standardowej formy. Wielkie brawa należa sie Jackowi Brzózce który jako masters podjął rekawice i skutecznie scigał z dużo młodszymi zawodnikami elity.O mistrzowskie tytuły kolarze walczyli na trasie liczącej 105 kilometrów, którą najszybszy z nich pokonał ze średnią prędkością 26,6 km/h.

Zawodnicy drużyny JBG-2 zdeklasowali rywali. Od początku wyścigu narzucili bardzo wysokie tempo jazdy i na mecie zdobyli cztery pierwsze lokaty nie dając żadnych szans konkurencji. Trudna trasa, 4 godziny jazdy i rywalizacja z najlepszymi polskimi kolarzami spowodowała olbrzymie zmęczenie.Jednak satysfakcja z odniesionego sukcesu tak indywidualnego jak i zespołowego zrekompensowała w pełni, długi i wyczerpujacy cykl przygotowań do tej jednej z najwazniejszych imprez sezonu 2014.