Nasza strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.

×
 

Już w najbliższą sobotę, 16 sierpnia, w Szklarskiej Porębie rozegrana zostanie VII edycja tegorocznej serii Bike Maraton. Będzie to wyjątkowy Bike Maraton z kilku powodów. Po pierwsze Bike Maraton Szklarska Poręba będzie częścią Festiwalu Rowerowego, czyli najstarszego zlotu miłośników wszystkich dyscyplin i odmian rowerowania. W tym roku festiwal rozpoczyna się już w czwartek, 14 sierpnia, od wycieczek – do wyboru wyjazd na trasę MINI Bike Maraton z Maciejem Grabkiem lub Rodzinny Rajd Rowerowy z Henrykiem Sytnerem, dziennikarzem radiowej Trójki. Drugim elementem wyróżniającym ten Bike Maraton spośród innych będzie obecności wyjątkowego gościa. Honorowym starterem Bike Maratonu będzie Michał Kwiatkowski, dobrze znany wszystkim zawodowy kolarz wraz z adeptami jego szkółki kolarskiej Copernicus z Torunia. Popularny „Kwiato” da sygnał do startu VII edycji BM a także będzie obecny na dekoracjach. A w niedzielę 17 sierpnia nie lada gratka - każdy będzie mógł wybrać się na trening z „Kwiatkiem”. Spotykamy się o godz. 10.00 przy apartamentach Norweska Dolina w Szklarskiej Porębie Średniej.:

Ale wcześniej bo już w sobotę, punktualnie o godz. 11.00, zawodnicy uczestniczący w Bike Maratonie wyjadą na trasy VII edycji tegorocznej serii najpopularniejszych maratonów MTB w Polsce. Najkrótszy dystans MINI, przeznaczony dla mniej zaawansowanych kolarzy liczy 23 km, średni dystans MEGA to 55 km i sporo podjazdów, a więc wybierający się na tą trasę muszą mieć sporo kondycji. GIGA to najdłuższy, królewski dystans tej edycji, wyzwanie dla prawdziwych twardzieli, dla których nie straszna trasa licząca 75 km po najtrudniejszych karkonoskich ścieżkach.

SsangYong - marka ludzi aktywnych, która towarzyszy imprezie od początku i tym razem przygotowała atrakcje dla uczestników i obserwatorów imprezy. W Szklarskiej Porębie można będzie poznać gamę pojazdów z napędem 4x4: modele Rexton W, New Korando i New Rodius. W namiocie wystawowym, do którego serdecznie wszystkich zapraszamy, jak zwykle będzie rozlosowana również nagroda ufundowana przez SsangYong Motors. Kupony należy wypełnić w namiocie, życzymy powodzenia w losowaniu!

Więcej informacji o Bike Maraton i Festiwalu Rowerowym w Szklarskiej Porębie można znaleźć tutaj:
www.bikemaraton.com oraz www.facebook.com/bikemaraton