Nasza strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.

×
 

Raz w roku, najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżka, 1603 metry nad poziomem morza, otwiera się dla kolarzy, z zupełnie innej perspektywy. Dwudziesta czwarta edycja kultowej imprezy rowerowej Kross Uphill Race Śnieżka 2014 odbędzie się 9 sierpnia w Karpaczu.

Co roku ten 14 kilometrowy podjazd przyciąga najlepszych polskich kolarzy, którzy chcą zmierzyć się nie tylko z morderczą drogą, słabościami i sprzętem, ale też z pogodą.

Zawodnicy startują z centrum Karpacza, turystycznego deptaku, położonego na wysokości 600 m.n.p.m, by po czternasto kilometrowej wspinaczce dotrzeć na szczyt Śnieżki, po drodze pokonując ponad 1000 metrów przewyższenia. Często mimo słońca na dole w Karpaczu, na szczycie czeka na zawodników mgła i niska temperatura. Średnia roczna temperatura na Śnieżce nie przekracza zera stopi Celsjusza, a klimat zbliżony jest do tego, który występuje za kołem podbiegunowym. Śnieżka to najwyższa góra w Polsce, którą można zdobyć rowerem, a zarazem to najwyższy szczyt naszych południowych sąsiadów.

Na trudnej trasie jest kilka momentów wybitnie ciężkich, pierwszy z nich to podjazd powyżej Świątyni Wang Kolejne trudne miejsce to fragment szlaku przy schronisku Strzecha Akademicka. Kulminacyjnym momentem wyścigu jest ostatni fragment rozpoczynający się od Domu Śląskiego i prowadzący na szczyt Śnieżki. Ostatnie metry do mety to walka z własnymi słabościami i bardzo stromą kamienistą trasą. Ostatkiem sił, przy gorącym dopingu kibiców, uczestnicy wyścigu zdobywają szczyt, a zarazem metę zawodów.

Również w tym roku marka SsangYong ma przyjemność wspierać organizatorów udostępniając nasze samochody do transportu ekwipunku kolarzy na sam szczyt Śniezki. Takie modele jak SsangYong Rexton, Korando, Actyon Sports poprzez wyposażenie w napęd 4x4 jak żadne inne nadają sie do takiej górskiej wspinaczki.
Dodatkowe wyposażenie takie jak system kontroli zjazdu HDC, pozwala w pełni komfortowo poruszać się rownież z góry co daje poczucie bezpieczeństwa każdemu kierowcy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania sie z naszą marką podczas Kross Uphill Race Śnieżka.