×

SsangYong Motors Polska serdecznie gratuluje Piotrowi Brzózce oraz drużynie kolarstwa górskiego JBG-2 wywalczenia 6 medali podczas Mistrzostw Polski 2014. Zawodnicy na co dzień trenujący w Wiśle i majacy swoja bazę treningową w Hotelu PODIUM z którym to SsangYong Motors Polska ma przyjemność współpracować, w ubiegły weekend rywalizowali w Środzie Wielkopolskiej.

Organizatorzy tegorocznych Mistrzostw Polski trasę eliminatora wyznaczyli wokół rynku tego urokliwego miasteczka. Jednak największym urozmaiceniem oraz wyzwaniem była ciemność, która wypełniała zakątki miasta podczas końcowych rund. Reprezentanci JBG-2 Team po seriach eliminacyjnych, w finale pokonali swoich największych przeciwników, i przekroczyli linię mety jako pierwsi. Dzięki temu Piotr Brzózka został Mistrzem Polski MTB XCE 2014, a Tomasz Drożdż zdobył tytuł V - ce mistrza!

Na trasie doszło do wielu wypadków. Kontuzji dostał zawodnik JBG-2 Team Patryk Piasecki, który na rozgrzewce tuż przed startem wywrócił się na jednej z przeszkód. Diagnoza wskazała skręcone obie kostki i złamaną kość śródstopia. Walcząc z bólem Patryk skończył rywalizację w ćwierćfinale, zajmując 11. miejsce.Kolejnego dnia zmagań rywalizacja przeniosła się na piaszczystą trasę cross country do Żerkowa.

Sobota należała do mastersów. Jacek Brzózka (JBG-2 Team) po raz kolejny w swojej karierze wywalczył tytuł Mistrza Polski! Srebro w swojej kategorii zdobył Tomasz Pierwocha (JBG-2 Team). Zawodnikom towarzyszyły ekstremalnie wysokie temperatury i wiele godzin oczekiwania na start. W niedzielnym starcie elity mężczyzn Bartłomiej Wawak (JBG-2 Team) wywalczył srebrny medal wygrywając tym samym w kategorii młodzieżowców. Te trofea potwierdzają doskonałą formę Bartka w tym sezonie. Czwartym zawodnikiem na mecie był Piotr Brzózka (JBG-2 Team), któremu przy wywrotce urwała się szprycha, ale mimo to kontynuował jazdę. Wszyscy zawodnicy kilkukrotnie musieli schodzić z rowerów i wbiegać pod piaszczyste i już rozkopane podjazdy. Ponad połowa startujących nie zdołała ukończyć wyścigu.