Nasza strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.

×
 

W sobotę 24 maja 2014 roku w Wałbrzychu odbyła się III edycja Bike Maraton, najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce. Bazą wyścigu była dzielnica Biały Kamień i nowo powstałe Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój.

Jak zawsze organizatorzy przygotowali 3 różne trasy do wyboru:

  • Mini – najkrótszy dystans, liczy podczas tej edycji 21 km i od startu wspina się na górujący nad miastem szczyt Chełmca. Trasa krótka, ale do jej pokonania potrzebna jest odrobina kondycji.
  • Mega – liczy 53 km i początkowo wspólnie z dystansem Mini zalicza Chełmiec by przenieść się na kolejne kilometry rywalizacji w Masyw Trójgarbu. Na tej trasie nie brakuje długich stromych podjazdów i technicznych zjazdów.
  • Giga – królewski dystans Bike Maraton w Wałbrzychu liczy 75 km i pokonuje trasy wokół Trójgarbu dwukrotnie. Trasa przeznaczona dla prawdziwych twardzieli, którym nie straszne kilkugodzinne zmagania z leśnymi ścieżkami.

 

Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych na starcie stanęło ponad 1100 osób. Punktualnie o godz. 11.00 Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej dał sygnał do startu i peleton wyruszył na trzy specjalnie przygotowane, oznakowane i zabezpieczone trasy.

Po nocnych opadach deszczu trudna górska trasa w masywach Chełmca i Trójgarbu stała się jeszcze trudniejsza. Wszystkim, którzy podjęli walkę z trasą i samym sobą należą się wielkie brawa. Gdy na dystansach głównych trwała zacięta rywalizacja w miasteczku sportowym rywalizowała ponad 100 najmłodszych w Dziecięcym Bike Maratonie.

Jest to już trzecia impreza w której czynny udział brał zespół SsangYong Motors Polska jako jeden ze sponsorów strategicznych. W miasteczku sportowym Bike Maraton przy Centrum Aqua Zdrój można było zapoznać sie z ofertą modelową naszych samochodów, uzyskać profesjonalne doradztwo firmy OK Auto Service (dealer marki Ssangyong z Wrocławia).

Na głównym dystansie GIGA o długości 70 km najszybciej pokonał Adrian Brzózka
( JBG2) przed Dariuszem Batkiem i Bartoszem Janowskim ( Romet MTB Team). Wśród Pań na dystansie MEGA triumfowała Aleksandra Misterską ( Romet MTB Team), przed Elżbietą Figurą ( MTB Silesia Rybnik) i Magdaleną Wojtyłą ( IM-Motion Magazyn Rowerowy).
Dystans MEGA wśród Panów rozstrzygnęli między sobą Rafał Alchimowicz ( KTM Racing Team), który na sprinterskim finiszu pokonał Aleksander Dorożała ( Merx Polska ).Trzeci na mecie zameldował się Mariusz Kozak ( RMF MTB Team). Najkrótszy dystans padł łupem Marleny Droździok ( BIOAM Racing Team) i Piotra Iciaszka ( KKW Jama Wałbrzych).

W miasteczku sportowym Bike Maraton przy Aqua Zdrój można było także zapoznać się z ofertą naszej marki, Dealer OK Auto Serwis aktywnie promował nasze samochody.

Pełne wyniki oraz zdjęcia z rywalizacji podczas znajdziecie na:
www.bikemaraton.com oraz www.facebook.com/bikemaraton