Nasza strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.

×
 

Druga przygoda jeleniogórskiej edycji Bike Maratonu z UCI Marathon Series czeka nas już w najbliższą niedzielę. Będzie to znów maraton wyjątkowy – i ze względu na rangę, i ze względu na trasę, i ze względu na emocje czysto sportowe. Spora liczba zagranicznych zawodniczek i zawodników z europejskiego topu plus krajowa czołówka daje pewność, że walka na trasie będzie wyrównana, emocjonująca i godna uwagi. Na liście startowej zawodnicy m.in. z Niemiec, Danii, Węgier, Belgii, Holandii, Rosji, Ukrainy, Litwy, Wielkiej Brytanii i Czech.

Start wyścigu w niedzielę 4 czerwca z Placu Ratuszowego o godz. 11:00 – będzie więc już od samego początku widowiskowo i uroczyście.

Meta w Parku Paulinum, gdzie dzień wcześniej – w sobotę – światowa czołówka XCO ścigać się będzie podczas kolejnego wyścigu Mai Włoszczowskiej – Maja Trophy Race.

Rowerowy weekend w Jeleniej Górze zacznie się więc już w sobotę, a właściwie w piątek, bo przed prestiżowym wyścigiem czekają nas przecież treningi, objazd trasy i weryfikacja zgłoszeń. Biuro zawodów obu imprez znajdować się będzie w Parku Paulinum. W sobotę czeka nas też wielka jeleniogórska Parada Rowerów – impreza dla każdego kto utrzyma się w rowerowym siodle.