Nasza strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.

×
 

Wrakcie Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie SsangYong przedstawił koncepcyjny model średniego SUV-a.


SsangYong SIV-2 (Smart Interface Vehicle) to model koncepcyjny średniej wielkości SUV-u klasy wyższej. Jako kolejny krok po prezentowanym w Genewie w 2013 roku samochodzie koncepcyjnym SIV-1 nowy ten model rozwija koncepcję projektową określaną mianem „Dynamic Motion”, czyli „dynamiczny ruch”.

SIV-2, oparty na temacie projektowym znanym jako „Robust, Specialty, Premium” (tzn. „krzepki, wyspecjalizowany, najlepszy”), ma w zamierzeniu twórców w jeszcze większym stopniu realizować emocjonalne zjednoczenie między kierowcą a samochodem, a w przyszłości stać się strategicznym modelem marki.

  • Możliwy średni SUV przyszłości od SsangYonga pokazany jako SIV-2
  • Współczesny, wielozadaniowy crossover spełniający zapotrzebowania klientów
  • Technologia hybrydowa mild jako odpowiedź na wyzwania przyszłości


SIV-2 jest samochodem hybrydowym typu mild, napędzanym 1,5-litrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem współpracującym z silnikiem elektrycznym o mocy 10 kW oraz akumulatorem litowo-jonowym o produktywności energetycznej 500 Wh. Zestaw ten tworzy system hybrydowy typu mild napędzany prądem 48 V, który zapewnia cichą i wydajną jazdę przy obniżonym poziomie emisji CO2 i zupełny brak hałasu w czasie korzystania z biegu jałowego i przy niskich prędkościach.
Nowy, przyjazny dla środowiska model koncepcyjny SsangYonga posiada lekką konstrukcję, nisko położony środek ciężkości oraz system podwozia i zawieszenia, który może dalej być rozwijany w celu stworzenia alternatywnych modeli z wysoce wydajnymi napędami takimi jak HEV, PHEV czy EV, które stanowić będą odpowiedź SsangYonga na wyzwania przyszłości.