Nasza strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.

×
 

Wrakcie Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie SsangYong Motor Company zaprezentował światowym mediom nowy samochód SsangYong XLV.


XLV – czyli eXciting smart Lifestyle Vehicle – został zaprojektowany jako wielozadaniowy SUV, zaś jego wydłużony rozmiar zwiększa wewnętrzną przestrzeń bagażową, dzięki której samochód staje się jeszcze bardziej atrakcyjny dla rodzin.

XLV oparty jest na tej samej konstrukcji co Tivoli i posiada ten sam rozstaw osi, czyli 2.600 mm. Odróżnia się wydłużonym o 238 mm nadwoziem za słupkiem C, dzięki czemu przestrzeń bagażowa zwiększona została do robiących wrażenie 720 litrów, a w kabinie dla pięciu dorosłych osób nie zabraknie miejsca na nogi, ramiona ani nad głowami.

  • Wielofunkcyjny SUV kompaktowy łączy stylowe linie ze zwiększoną ładownością"
  • Miejsce dla pięciu dorosłych oraz 720 litrów przestrzeni bagażowej
  • Silnik benzynowy i diesla Euro 6 o pojemności 1,6 l
  • 6-biegowe skrzynie biegów Aisin automatyczna i ręczna
  • Napęd 4x4 z tylnym zawieszeniem wielowahaczowym do jazdy w terenie i większego bezpieczeństwa w zimie
  • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa, w tym 7 poduszek powietrznych
  • Bogate wyposażenie standardowe

Kod genetyczny SsangYonga to przede wszystkim napęd 4x4 i taki też napęd przewidziano dla XLV, który oferuje opcję systemu inteligentnego napędu na cztery koła. Elektronicznie kontrolowany system “na życzenie” rozdzielać będzie moc pomiędzy przednią i tylną oś oraz automatycznie dostosowywać się do nawierzchni i warunków jazdy optymalizując wydajność. W XLV z napędem 4x4 zastosowano zawieszenie wielowahaczowe, dzięki czemu jazda na drodze jest komfortowa, a zwiększony skok kół maksymalizuje przyczepność w jeździe po bezdrożach.