Nasza strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.

×
 

Ssangyong Motor opublikował w dniu dzisiejszym kolejne wizualizacje samochodu koncepcyjnego XLV. Sam samochód zostanie zaprezentowany po raz pierwszy podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w marcu br.

XLV (eXciting smart Lifestyle Vehicle – Ekscytujący, Inteligentny i Stylowy Pojazd) to wielofunkcyjny samochód sportowo-użytkowy (SUV) w segmencie B. Ten nowy model cechuje się znacząco obniżonym poziomiem emisji dwutlenku węgla, co osiągnięto dzięki zastosowaniu napędu hybrydowego typu “mild” łączącego silnik Diesla o pojemności 1,6 l z silnikiem elektrycznym zasilanym akumulatorem litowo-jonowym.

Projektanci SsangYonga postawili na wygląd, z którego emanują wigor i dynamizm. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych modeli koncepcyjnych z serii XIV, szczególnie SIV-1 i LIV-1, harmonijne połączenie osłony wlotu do chłodnicy z lampami daje w efekcie charakterystyczny “wyraz twarzy” samochodu, z maską jednocześnie lekką i budzącą poczucie bezpieczeństwa.

Przy projektowaniu wnętrza kierowano się prostotą, dzięki czemu jest nie tylko estetyczne, ale także wygodne – funkcjonalne piękno to istota tego samochodu. Linie przodu kabiny, w tym uformowanie deski z zegarami, zostało zainspirowane rozłożonymi skrzydłami ptaka w locie. W efekcie kierowca wraz z pasażerami będzie mógł czuć się maksymalnie swobodnie, a jazda samochodem XLV upłynie pod znakiem relaksu i wygody.