Nasza strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.

×
 

Już marcu SsangYong zaprezentuje swój nowy concept car - trzydrzwiowy SUV cabrio z segmenu B. Już w marcu, na Targach Motoryzacyjnych w Genewie, SsangYong zaprezentuje wersje cabrio conceptu XIV-1 prezentowanego na Targach we Frankfurcie.

Model XIV-2 to trzydrzwiowy SUV cabrio z segmentu B, wyposażony w miękki dach - składany i otwierany w technologii „One Touch”. Oferowany będzie z silnikami benzynowym i Diesla o pojemności 1.6 litra, spełniającymi normy emisji spalin EURO6. Concept XIV-2 ma długość 4166mm, szerokość 1820mm i wysokość 1566mm, a rozstaw osi wynosi 2600mm.

Nazwa modelu „eXciting user Interface Vehicle” („pojazd z ekscytującym interfejsem użytkownika”) ma zwracać uwagę na wnętrze pojazdu. Sterowanie wieloma funkcjami XIV-2, podobnie jak wersji XIV-1, odbywa się przez łącze między smartphone’m a pojazdem. Za pomocą urządzenia, które kierowca i pasażerowie mają zwykle cały czas przy sobie można sterować systemem audio, wyświetlaczem informacyjnym na desce rozdzielczej oraz łącznością z Internetem.

Na Targach Motoryzacyjnych w Genewie zostanie pokazana również produkcyjna wersja pickupa Actyon Sports, który już pod koniec kwietnia br. dostępny będzie w polskich Salonach SsangYong. Będzie to pierwszy na polskim rynku pickup łączący użyteczność pickupa z komfortem prowadzenia auta osobowego.